петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Старица лишена од слобода поради затворска казна

policija1-630x420

Поврзани вести

Шеесет и петгодишна жена е лишена од слобода поради издржување на затворска казна во траење од три години, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полицијата ја лишила Васа П. од Скопје, која се барала за издржување затворска казна во траење од три години, за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Таа е спроведена во затворот Идризово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести