недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Старица од Делчево починала од студ

zima1

Последни вести

Осумдесет и осумгодишна жена од делчевското село Очипала починала од студ во близина на семејната куќа.

Жената ја пронашол нејзиниот син Т.Ѓ (51) кој вчера го пријавил случајот во полиција. Тој повикал медицинска помош, но од страна на лекар била констатирана смрт која настанала од премрзнување без траги на насилство.

Најчитани вести