среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 39

Старица од Куманово ограбена додека чекала лифт

Старица од Куманово била ограбена додека чекала лифт.

canta

Поврзани вести

Старица од Куманово била ограбена додека чекала лифт.

Како што јавува МВР, вчера во 10.40 часот во СВР Куманово, 73- годишната Ј.М. од Куманово  пријавила дека во 09.45 часот додека чекала да влезе во лифт од зградата, трчајќи до неа дошло непознато лице и со една рака ја фатило во пределот на устата, ја турнало на подот  одземајќи и ја ташната  во која имала 640 денари и лична карта на нејзино име.

СВР-Куманово презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести