вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Старица по шест месеци пронајдена мртва во својот дом

Никој не знаел дека е мртва?

crime scene

Поврзани вести

По шест месеци старица од Франкфурт пронајдена мртва во својот дом.

Тело на старица било пронајдено мртво во нејзиниот дом шест месеци по нејзината смрт. Се работи за 66-годишна старица од Оберурсел која починала од природна смрт, додека гледала телевизија.

Откако соседите на старицата чиј идентитет засега е непознат, забележале дека со месеци не ги зема своите писма и сметки од поштенското сандаче, и дека подолг период ја нема, пријавиле во полиција дека нешто чудно се случува. Откако полициските службеници пристигнале на местото на настанот ја забележале старицата чие тело веќе било мумифицирано, како седи во својата фотелја со далечинскиот управувач во рака.

Ова не е прв пат во Германија старо лице да биде пронајдено месеци подоцна по смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести