петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Старица прегазена со автомобил во Куманово

Експлозија пред зградата на СВР Скопје

Експлозија пред зградата на СВР Скопје

Поврзани вести

Седумдесет и осумгодишна старица почина откако беше прегазена од возило во Куманово.

До несреќата дошло ога М.А.(35) од Штип со својот автомобил удрил во Горица С. од Куманово на крстосницата од улиците „Страшко рсовски“ и „4-ти јули“.

Горица се здобила со тешки телесни повреди и била однесена во болницата во Куманово. Поради сериозноста на повредите таа била префрлена во Ургентниот цнтар во Скопје, каде им подлегнала на повредите.

Најчитани вести