среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стариџ не се плаши од Луис Суарез

STARIZ PLASI SUAREZ

Последни вести

Првиот напаѓач на Англија, Даниел Стариџ, ја подгреа атмосферата пред решавачкиот дуел против селекцијата на Уругвај со изјавата дека многу не му е важно дали на тој натпревар ќе настапи неговиот тимски колега, Луис Суарез.

„Искрено, сакам да биде подготвен за тој натпревар. Сакам Луис да го имам за противник, сакам Англија да игра против најдобриот тим на Уругвај. За мене, најважна е играта на Англија. Мора да бидеме фокусирани на нашиот стил на игра, мора да го наметнеме нашиот стил на игра. Не се замараме со здравствената состојба на Суарез, не ни е важно дали ќе игра или нема да игра. Немам никаква комуникација со Суарез, не сум испратил ниту една СМС порака. Не мислам дека таква комуникација имаат Стирлинг, Хендерсон, Џерард или Џонсон. Суарез нема да ја подели со нас информацијата дека се чуствува добро или дека нема да биде во можност да настапи на следниот натпревар”, изјави Стариџ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести