недела, 23 април 2017  |  Вести денес: 20

Стариџ пред напуштање на Ливерпул тврдат англиските медиуми

Англиски фудбалер Даниел Стариџ е пред заминување од Ливерпул, објавија тамошните медиуми.

ливерпул

LIVERPOOL, ENGLAND - Sunday, September 1, 2013: Liverpool's Daniel Sturridge and Manchester United's Michael Carrick during the Premiership match at Anfield. (Pic by David Rawcliffe/Propaganda)

Поврзани вести

Стариџ оваа сезона игра малку, а досега нема настапено на цел натпревар. Поради губењето на првотимскиот статус тој сака да го напушти тимот на Ливерпул.

– На Стариџ му е јасно дека тој не е во плановите на тренерот Јирген Клоп и е помирен со заминување од клубот, се наведува во информацијата за статусот на Стариџ во Ливерпул.

За него постојат две опции. Стоук и Вест Хем се заинтересирани за неговите услуги и ќе водат голема борба да го придобијат во преоден рок во јануари.

Стариџ во Ливерпул има договор до летото 2019 година.

Најчитани вести