понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Стартува ТОП16 фазата во Евролигата

euroliga

Поврзани вести

Со вечерашните пет натпревари стартува ТОП 16 фазата од Евролигата. Вкупно 16 екипи поделени во две групи по осум екипи ќе се борат за првите четири места на табелата кои ќе им овозможат пласман во четвртфиналето.

Од Е групата вечерва играат: Уникаха – Лаборал, Панатинаикос – Армани Милано и Барселона – Анадолу Ефес, додека од групата Ф на програмата се дуелите: Партизан – Реал Мадрид и Галатасарај – Макаби.

Утре се играат три натпревари од воведното коло од ТОП 16 фазата: Олимпијакос – Фенербахче Улкер (Е група), Локомотив Кубан – ЦСКА Москва и Жалгирис – Баерн Минхен (Ф група).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести