недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Стартуваше продажбата на билети за мечот Вардар – Кјелце

Untitled

Последни вести

Навивачите на РК Вардар направија долга редица пред билетарата на СЦ „Јане Сандански“ со цел што побрзо да дојдат до билет за првиот четвртфинален дуел во ЛШ со Кјелце.

Продажбата на билети стартуваше денес на пладне, а освен на билетарата во „Јане Сандански“, билетите можат да се набават и преку продажната мрежа на МкТикетс, информираат од РК Вардар.

Натпреварот е закажан за 11. Април со почеток во 19 часот.

ФОТО: Спортмедиа.мк

Најчитани вести