четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ставрески: Бизнис амбиентот во Прилеп се подобрува

DSC_0009

Поврзани вести

При денешната посета на Прилеп, Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески  заедно со градоначалникот Марјан Ристески ги посетија Тутунскиот Комбинат,  Прилепската Пиварница  и Еурокомпозит.
Министерот Ставрески истакна  дека амбиентот за бизнис во Прилеп се подобрува, а за тоа се доказ,  четири  компании  кои  пред неколку дена  почнаа да градат  нови фабрики во индустриската зона „Прилеп 1“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести