четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Ставрески на потпишување на Меморандум за финансиска едукација со НБРМ

stavreski 1

Поврзани вести

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, денеска ќе присуствува на потпишувањето на Меморандумот за финансиска едукација со Народната банка на Македонија.

Настанот е со почеток во 11,30 часот во Народната банка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести