петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ставрески на свечено закројување на лозите во Неготино

stavreski 1

Поврзани вести

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, денеска во Неготино, ќе присуствува на свеченото закројување лози по повод празникот Свети Трифун.

Настанот е со почеток во 12 часот на централниот плоштад во општина Неготино.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести