петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Ставрески: Поддршка за работата на академијата „Пандев“

На академијата „Пандев“ тренираат 450, а низ Македонија бројката изнесува околу 800 деца кои се обучуваат да станат фудбалери, а како што додаде Ставрески, се надева дека некои од нив ќе не претставуваат во светот.

stavreski500000

Поврзани вести

На денешната посета на академијата „Пандев“, носителот на листа за ИЕ4, Зоран Ставрески, потенцираше дека е голем фан на Горан Пандев и дека задно со неговата ќерка секогаш со задоволство го следат кога игра во дресот на Наполи.
За време на посетата, Ставрески се запозна со активностите и развојните планови на академијата.

„Исто така ми беа презентирани и развојните планови и мислам дека станува збор за сериозен спортски комплекс за развој на спортот и фудбалот во Струмица , но и пошироко од регионални размери. И секако како и до сега и понатаму ние како Влада ќе ја даваме поддршката за Академија „Пандев“ и за сите спортисти во Репубика Македонија со цел да создадеме подобри можности за младите лица и за оние кои што го сакаат фудбалот,“ истакна Ставрески.

На академијата „Пандев“ тренираат 450, а низ Македонија бројката изнесува околу 800 деца кои се обучуваат да станат фудбалери, а како што додаде Ставрески, се надева дека некои од нив ќе не претставуваат во светот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести