среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ставрески: Продолжуваме со инвестиции и отворање нови работни места

2-500

Последни вести

Граѓаните треба да бидат сигурни дека со сите мерки кои ние ги правиме, со сите политики, посебно со односот кон бизнисмените коишто никогаш не ги потценуваме како што тоа го направи Заев и СДСМ ние разговараме со нив и тогаш кога имаат проблеми и тогаш кога имаме добро или лошо нешто со нив да споделиме со споделуваме и наоѓаме заеднички решенија.

Ова го посочи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески на денешната прес-конференција, потенцирајќи дека бизнисмените можат да сметаат на сигурност, на стабилност и да продолжат со инвестициите и со отворање на работни места.

Најчитани вести