петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ставрески: Следната недела ќе почне исплатата на лозарите кои имаат договор со Повардарие

Исплатата за првата група почнува во среда, рече Вицепремиерот Зоран Ставрески.

download (1)

Поврзани вести

Вицепремиерот Зоран Ставрески,  информира дека се обезбедени средства за исплата на сите лозари кои имаат договор со Повардарие за грозјето кое е претходно продадено.

„Исплатата на средствата ќе почне во среда, а ќе заврши во петок, преку Стопанска банка АД Битола. Сите лозари треба да отворат трансакциски сметки, банката работи и денес. Ќе се информираат во Банката кога точно можат да ги подигнат средствата. Исплатата за првата група почнува во среда, па во четврток и петок“, рече Ставрески.

На тој начин ќе се реши прашањето на исплата на долговите на Повардарие кон лозарите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести