понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ставрески: Струмица е ВМРО-вски град

strumicazoran

Поврзани вести

Струмица е ВМРО-вски град. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со убедливо водство и во оваа општина.

-Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите. Од утре продолжуваме со работа за нови дела да ги реализираме проектите што ги ветивме за Струмица и за цела Македонија. За нови вработувања, за инфраструктурни проекти, за подобар живот. Ќе останам посветен на Струмица и на подобрување на животот во Струмица. Оттука натаму почнуваме да работиме за победа на ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори во Струмица за да ја преродиме за сите вас, порача Зоран Ставрески вечерва од Струмица, носителот на листата од ИЕ 4 на ВМРО-ДПМНЕ за време на прославата на победата на партијата во овој град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести