понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ставрески во работна посета на Пробиштип

Ставрески ќе присуствува на пуштање во употреба на погон во фабрика за производство на акумулатори

stavreski 1

Поврзани вести

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска ќе престојува во работна посета на Пробиштип.

Во рамки на посетата, вицепремиерот Ставрески ќе присуствува на пуштањето во употреба на погон во фабриката за производство на акумулатори ТАБ МАК и на поставувањето камен-темелник за асфалтирање улици во пробиштипското село Добрево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести