петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ставриќ повторно седна на обвинителна клупа

stavrik

Последни вести

Офталмологот Дејан Ставриќ денеска седна на обвинителна клупа во повторениот судски процес против него откако Апелација ја поништи првата пресуда.
Тој денеска тврдеше дека не е виновен, а за сведокот дека е лажен и целиот случај монтиран.
Судскиот процес продолжува на 14. мај кога се очекува да бидат и завршните зборови.
Ставриќ беше уапсен пред една година на железничката станица во Скопје откако, според обвинителството, зел 2.000 евра од Владо Кузмановски кои му биле дадени како поткуп за добивање на инвалидска пензија.

Најчитани вести