петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Стеауа, Динамо (З), Лудогорец можни противници на Работнички

DINAMO STEAUA RABOTNICKI

Последни вести

Денеска со почеток во 12:00 часот ќе биде извршена ждрепката за за првото и за второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Актуелниот шампион на Македонија, тимот Работнички ќе стартува во второто квалификациско коло но челниците на УЕФА пред ждрепката заборавија да го вметнат македонскиот претставник во претходно дефинираните групи со фаворити и аутсајдери.

Со оглед дека во групата „3″ има истакнато 6 носители и 5 неносители, очигледно дека токму во оваа група треба да биде и Работнички. Во таков случај, можни противници на Работнички во второто квалификациско коло од ЛШ се Стеауа (Романија), Динамо Загреб (Хрватска), Лудогорец (Бугарија), Легија Варшава (Полска), Карабах (Азербејџан) и Хелсинки (Финска).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести