сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стефан Лошковски и Симона Веселиновска го изиграа последниот танц

isfrlanje stefan i simona 01

Поврзани вести

Ватерполистот и фотомодел, Стефан Лошковски и неговата професионална танцова партнерка Симона Веселиновска го изиграа последниот танц во втората сезона на „Танц со ѕвездите 2“.

Стефан и Симона во третата елиминациона емисија настапија со танго. Иако во претходните емисии беа далеку од излегување, сепак конечниот одговор го даде публиката која не им даде доволна поддршка за да продолжат да се натпреваруваат во шоуто „Танц со ѕвездите“ на МРТ.

Во продолжение погледнете го последниот танц на Стефан Лошковски и Симона Веселиновска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести