петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Стефан Терзиќ ново засилување на Зомимак

20131219161449_terzic

Поврзани вести

Стефан Терзиќ е новото име во струмички Зомимак-М. Деветнаесетгодишниот српски младински репрезентативец, кој игра на позицијата десен бек, до крајот на сезоната ќе настапува за „рисовите“ како позајмен играч од Вардар. Станува збор за исклучително талентиран играч, кој лани беше дел од Хамбург на фајналфор турнирот во Келн, каде со оваа екипа стана европски шампион.

Двете раководства постигнаа договор и за продолжување на позајмицата на Милорад Кукоски, кој во есенскиот дел беше столбот на одбраната на струмичани.

Во текот на утрешниот ден договорите ќе се официјализираат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести