четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Стефано Габана има ново момче

stefano-gabana1

Последни вести

Членот на познатата модна двојка Стефано Габана ужива во љубовта со ново и значително помладо момче.

Стефано на својот Инстаграм профил објави фотографија со своето ново помладо момче, па може да се каже дека го преболел својот поранешен емотивен, а денеска професионален партнер Доменико Долче.

Модната куќа Долче и Габана ја создадоа во времето кога беа емотивни партнери.

Врската ја завршија 2005 година, но професионално продолжија да соработуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести