петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Стефановиќ: Новата Влада ќе биде формирана до први мај

g_srbija-zname

Поврзани вести

Заменик-претседателот на Српската напредна партија, Небојша Стефановиќ, истакнал дека ако неговата партија победи на изборите новата Влада ќе биде формирана до први мај, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Според Стафанович во рамките на овој процес новиот Парламент ќе биде формиран до средината на април.

„Никогаш не сме наддавале со процентите. Граѓаните ќе одлучат дали ќе ни дадат поддршка со која ќе имаме силна Влада, во која нема да има спорови и уцени за најважните прашања“, изјавил Стафановиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести