петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Стефановски: Гитаристите се сексапилни

„Секси е да се гледа како некој свири, дури јас се возбудувам кога ќе видам некој добар гитарист,“ на шега изјавил Стефановски.

vlatko stefanovski

Поврзани вести

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски за хрватските медиуми раскажал зошто е фасциниран од гитарата, но и не го чуди зошто девојките сакаат музичари, бидејќи како што изјавил,  маж со инструмент во раката е секси.

„На мажите кои свират гитара, тој инструмент им е замена за жена, но и за љубов. Гитарата има изглед на женско тело и е преубава, “ изјавил Стефановси за хрватските медиуми.

Стефановски додал дека не го чуди што девојките паѓаат на гитаристи.

„Секси е да се гледа како некој свири, дури јас се возбудувам кога ќе видам некој добар гитарист,“ на шега изјавил Стефановски.

Тој открил и зошто секогаш носи капче на сцена.

„Таа ме штити од рефлектори, со текот на години станав чувствителен на светло. Но ме штити и од други работи, на пример ако налетам на гранка, ме штити да не си го извадам окото,“ изјавил Стефановски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести