понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 51

Стејт департмент: Можни се терористички напади во Европа летово

99627317

Последни вести

Стејт департментот ги предупредува американските граѓани дека летово се можни териористички напади во Европа, а цели би можеле да бидат туристичките објекти.

Предпредувањето за опасноста при патувањето во Европа се однесува за периодот до 31 август, пренесува МИА.

Стејт департментот предупредува дека цел на терористички напади би можело да биде и Европското првенство во фудбал што ќе се одржи во Франција од 10 јуни до 10 јули, како и манифестацијата Светски денови на католичката младина што ќе се одржи во Полска од 26 до 31 јули.

Најчитани вести