вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

ФОТО: Стилизирајте ја кошулата и освежете ги вашите секојдневни изданија

Последниот трик за стилизирање на кошулата ни го демонстрираше блогерката Пениле Теисбаек.

koshulaaa

Поврзани вести

Последниот трик за стилизирање на кошулата ни го демонстрираше блогерката Пениле Теисбаек.

Најечсто, во текот на зимата се обидуваме да ги искомбинираме на различни начини џемперите и ролките со други парчиња облека. Тоа успеваме да го направиме со помош на ситни и често неочекувани мали трикови, што може да ни помогнат едноставниот зимски изглед да го направиме поинтересен и поинаков.

Blue Mouse🐭💙 @2nddayofficial

A photo posted by Pernille Teisbaek (@lookdepernille) on

Еве како со обична кошула можете да искомбинирате памучна ролка а потоа да ги извлечете ракавите и да ги врзете краевите на ракавите во сипматичен, растурен јазол, додека под него ѕирка ракавот од ролката.

Најчитани вести