понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 51

Стинг, Џеј Ло и Енрике Иглесијас пееја на свадба на син на руски тајкун

рускитајкун

Последни вести

Стинг, Џенифер Лопез и Енрике Инглесијас пееја на гламурозната свадба на синот на рускиот тајкун Михаил Гуцериев, кој според листата на „Форбс“ е 38-от најбогат човек во Русија.

За каква свадба поточно се работи, говори и фактот дека венчаницата на 20-годшната невеста, која е студентка по стоматологија, била украсена со скапоцени камења.

Невестинскиот фустан тежел 25 килограми, а неговата вредност е проценета на 25 милиони рубљи (речиси 324.000 евра).

Инаку, Младоженецот Саид Гуцериев е вработен во нафтената компанија „Росњефт“.

Најчитани вести