петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Штипјанец паднал од скеле

Штипјанец паднал од скеле. При изведување градежни работи на објект во изградба на улицата „Гоце Делчев“ во Штип вчера околу 12 часот А.Ј.(50) од Штип паднал од скеле и се здобил со повреди.

skele

Последни вести

Штипјанец паднал од скеле. При изведување градежни работи на објект во изградба на улицата „Гоце Делчев“ во Штип вчера околу 12 часот А.Ј.(50) од Штип паднал од скеле и се здобил со повреди.

Како што информира МВР, поради карактерот на повредите А.Ј. е пренесен во Ургентен центар-Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести