среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 17

Штипјанец удрил паркирани возила на Клиника и починал

Шеесет и две годишниот М.К. починал вчера утрината на Клиничкиот центар во Скопје.

штипјанец

Поврзани вести

Во кругот на Клиничкиот центар Скопје на паркингот на Клиниката на Стоматологија се случила сообраќајна незгода во која „Голф“, управуван од М.К. удрил во пет паркирани возила. Имено, на М.К. управувајќи го возилото во еден момент му се слошило и додека му укажувале лекарска помош и го пренесувале во Ургентниот центар, истиот починал, информираат од полицијата.

Најчитани вести