петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Стив Неш става крај на кариерата

nash

Поврзани вести

Еден од најдобрите плејмејкери во НБА лигата, Канаѓанецот Стив Неш најверојатно ќе ја заврши својата богата кариера.

Во соопштението на ЛА Лејкерс стои дека Неш ќе ја пропушти престојната сезона поради проблемите со грбот, а ако се земе предвид дека ја пропушти речиси целата минатогодишна сезона, тогаш јасно е дека полека но сигурно плејот на Лејкерси ќе се повлече од терените.

„Разочаран сум, приоритет ми беше да се вратам на терен, но за жал не можам да играм на посакуваното ниво. Ќе продолжам да ја бодрам екипата“ – истакна Неш кој покрај за Лејкерси претходно во својата кариера играше и за Феникс и за Далас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести