четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Стивен Сигал со нетрпение го очекува руското државјанство

Холивудската ѕвезда Стивен Сегал не ја исклучува можноста за добивање на руско државјанство.

stiven

Поврзани вести

Холивудската ѕвезда Стивен Сегал не ја исклучува можноста за добивање на руско државјанство.

– Мислам дека руското државјанство е некаде на хоризонтот. Многу би сакал неколку месеци во годината да поминувам со пријателите во Русија, со луѓето кои тука ме сакаат и чекаат, изјави Сигал.

Тој истакна дека ја сака Русија, бидејќи има богата култура. Во исто време, тој додаде и дека во Сахалин има многу добар потенцијал за бизнис. Освен тоа, за него е привлечна локацијата на островот – во близина на Јапонија.

Актерот вчера пристигна во Сахалин, каде е гостин на шестиот меѓународен филмски фестивал „Крајот на светот“.

Најчитани вести