вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стјепановиќ: Новиот селектот е мотив плус за сите репрезентативци

stjepanovic motiv plus

Поврзани вести

На утрешниот пријателски натпревар против селекцијата на Летонија, за прв пат репрезентативниот дрес ќе го облечат Крсте Велкоски и Кире Ристевски, а повратници во сениорската репрезентација се Горан Попов, Муарем Муарем, Бесарт Ибраими и Стефан Спировски.

Одличниот играч за врска на полскиот прволигаш Висла Краков, Остоја Стјепановиќ пред натпреварот изјави дека сите репрезентативци имаат уште еден мотив плус, да се докажат пред новиот селектор и да го презентираат својот потенцијал во малку поинаков состав од претходните.

„Контролниот натпревар против Летонија е можност да го увидиме нашиот потенцијал во малку поинаков состав од претходно. Ние треба постојано да се стремиме кон ново докажување, тоа треба да го правиме на секој тренинг или натпревар, сега имаме дополнителен мотив пред новиот селектор. Се надевам дека сите ќе го дадеме максимумот да започнеме една нова ера во македонскиот репрезентативен фудбал”, изјави Стјепановиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести