вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 45

Стјуардесите останале во шок кога виделе што таа крие во куферот

Оваа мајка го збуни перосналот во авионот на Ер Франс кој летал од Истанбул до Париз. Драмата започнала откако еден од патниците забележал дека нешто мрда во торбата на жената што седела во негова близина во авионот Ербас А319.

er-frans

Последни вести

Оваа мајка го збуни перосналот во авионот на Ер Франс кој летал од Истанбул до Париз. Драмата започнала откако еден од патниците забележал дека нешто мрда во торбата на жената што седела во негова близина во авионот Ербас А319, пренесуваат светските медиуми.

Откако погледнал подобро и забележал дека нешто се движи, се посомневал и го повикал персоналот во авионот.

Стјуардесата во торбата го пронашла две годишното дете, за кое мајката немала билет.

Таа сакаше да ја отвори торбата, а соседот од другите седишта забележа дека нешто се движи, велат патници од авионот.

Бебето и жената биле пренесени во предниот дел од авионот кој полетал од аеродромот Ататурк во Турција, а слетал на Шарл де Гол во Париз.

Најчитани вести