Македонија,Крими хроника

Сто грама хероин пронајдени кај кавадарчанец

Сто грама хероин пронајдени кај кавадарчанец

Полицијата во Струмица вчера пронашла околу сто грама хероин при претрес извршен над Б.Ј.(32) од Кавадарци.

Дрогата била одземена, а Б.Ј. е приведен и задржан во СВР-Струмица за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.