петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Што најчесто прават луѓето по секс?

Дури и експертите за секс не знаат буквално сè кога станува збор за сексот. Колкаво е вашето знаење?

Последни вести

1.Вибраторите имале друга намена – првиот вибратор бил направен во 19-от век и тоа не за да им причинува задоволство на жените, туку за да ги лечи од хистерија.

2. Колку сперматозоиди содржи една ејакулација? – просечен маж во текот на ејакулацијата ослободува околу 300 милиони сперматозоиди, а само еден е доволен за да ја оплоди јајце клетката.

3. Што прават луѓето веднаш по секс? – верувале или не истражувањата покажуваат дека најголем број од луѓето после сексот го проверуваат својот Facebook или Twitter профил.

4. Кој пол почесто има секс? – иако сите мислат дека мажите се оние кои водат во оваа категорија, вистината е дека жените имаат за 17 проценти повеќе секс од мажите.

5. Најдолг оргазам – најдолгиот женски оргазам трае 20 секунди, а машкиот само 6 секунди.

6.Оргазмот е здрав – ја намалува опасноста од болести на срцето, рак на дојката и депресија.

7. Слабеете – 30 минути активен секс се еднакви на 200 калории помалку

8. Телефонот при рака – најмалку 12 проценти од жените признаваат дека користат телефон за време на сексот

9.Колку повеќе се сакате, туку е подобар сексот – не е важно како ве гледаат другите, туку како вие се гледате себе си. Колку повеќе го сакате своето тело, толку подобар е сексот.

10. Храната е секси – многу луѓе мислат дека разговорот за храна и исто толку секси, како и самиот секс.

Најчитани вести