недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Стоилов и Манасков се враќаат на терените

Двајцата се вратија на тренинзите на првиот тим откако им истече казната (двонеделна суспензија и парична казна).

Стоилов и Манасков се враќаат на терените

Стоилов и Манасков се враќаат на терените

Последни вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар за претстојниот натпревар со Кристијанштат од Лигата на шампионите, што се игра во сабота ќе може да смета и на двајцата репрезентативци на Македонија Дејан Манасков и Стојанче Стоилов.

Двајцата се вратија на тренинзите на првиот тим откако им истече казната (двонеделна суспензија и парична казна).

Тие го пропуштија дуелот со Рајн Некар Ловен на гости од ЛШ, како и два дуела од СЕХА лигата.

Вардар најверојатно нема да биде комплетен и на следниот дуел во сабота со Кристијанштат особено што неизвесен е настапот на Игор Карачиќ, кој имаше операција на хематом на тестисите на почетокот на месецов, а отсутен ќе биде и Александар Дереван.

Најчитани вести