среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стоилов му откажа на Обрван

1336585726-denmark-vs-macedonia-3332_1012501

Поврзани вести

Пикерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов нема да му биде на располагање на селекторот Ивица Обрван за престојниот собир на репрезентацијата во Охрид во рамките на ЕХФ неделата.

Причината заради која Стоилов нема да биде дел од репрезентацијатае повредата за време на осминафиналето во Лигата на шампионите против Хамбург.

„На натпреварот од 1/8-финалето во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Хамбург ракометарот Стојанче Стоилов имаше повреда на ногата поради која не го доигра овој меч. Од таа причина ве известуваме дека Стојанче Стоилов нема да може да учествува во македонската репрезентација во овој период. Стоилов денеска пристигнува во Хамбург, а веќе од утре ќе се извршат потребните испитувања за неговата повреда“, се вели во дописот од Вардар до РФМ.

Претходно поради активности во своите клубови свое отсуство од овој собир најавија Кире Лазаров како и голманот Борко Ристевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести