среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Стојановски: Без помош од централната, локаланата власт тешко може да напредува

zika_stojanovski_kamp_cuvari_demokratija

Поврзани вести

За успесите на општина Илинден и за проектите кои се спроведуваат со поддршка и помош на Владата, пред присутните во кампот на Чуварите на демократијата вечерва говореше градоначалникот на општината Жика Стојановски .

Тој потенцира дека без помошта од централната власт локалната власт тешко може да напредува.

-Имаме позитивни практики, позитивни ефекти во општина Илинден пред се во инвестициите. Потребни се сериозно подготовки на локално ниво за  инвеститорите кои ги обезбедува Владата, вели градоначалникот на Илинден.

Целиот негов говор погледнете го во приложеното видео.

Најчитани вести