среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Стојановски ја излезната врата на АЛБА

Во претстојниот период Војдан Стојановски ќе побара нова кошаркарска средина, а за него има интерес од неколку клубови од Шпанија, Полска, Украина и од Германија.

vojdan

Последни вести

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски ја напушта АЛБА Берлин, по една сезона, објави специјализираниот кошаркарски сајт „Спортандо“. Тој минатото лето, од редовите на украинскиот клуб Доњецк се пресели во Германија, а во тимот на АЛБА имаше просек од 9,8 поени, 2,6 скока и 1,1 асистенција по натпревар.

Во претстојниот период Војдан Стојановски ќе побара нова кошаркарска средина, а за него има интерес од неколку клубови од Шпанија, Полска, Украина и од Германија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести