петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Стојчевски го заврши настапот на ЕП

Тој по повредата на препонте во дуелот против Чешка ќе мора да паузира најмалку две недели.

nikola_stojchevski-610x400

Поврзани вести

Европското првенство заврши за средниот бек на македонската ракометна репрезентација Никола Стојчевски. Тој по повредата на препонте во дуелот против Чешка ќе мора да паузира најмалку две недели.
“Станува збор за проблем со препоните, поради што следи пауза од најмалку две седмици. Ова практично значи дека нема да можеме да сметаме на Стојчевски до крајот на шампионатот“, изјави докторот на репрезентацијата, Никола Панчевски.
“Во финишот од мечот со Данска почувствував болка во пределот на препоните. Следниот ден не тренирав, но за жал само штом влегов во игра против Чешка состојбата се влоши и не можев да се вратам на теренот. Разочарувањето е огромно“, вели Стојчевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести