среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стотици Македонци тргнаа кон Софија да навиваат за Реал Мадрид

madridisti-500

Поврзани вести

Реал Мадрид вечерва против Лудогорец во Софија ќе го одигра вториот меч од Лигата на шампионите.Со оглед на близината на Софија и Скопје, стотици македонски фанови на „Кралскиот клуб“ се упатија кон главниот град на Бугарија за да навиваат за Реал Мадрид.

Неофицијално групата брои околу 500, а патувањето е организирано, односно целата група заедно ќе отпатува и ќе се врати од Софија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести