четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Странски државјанин повреден во сообраќајката кај Агино Село

soobrakajka

Поврзани вести

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА.
Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, странскиот државјанин се здобил со лесни телесни повреди.
Поради несреќата, сообраќајот на патниот правец Куманово – Скопје е во прекин за тешки товарни возила и автобуси.
Во тек е увид на местото на несреќата.

Најчитани вести