среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Странски туроператори и медиуми на манастирот Трескавец

Man-Treskavec-630x324

Поврзани вести

Американски и западноевропски туроператори и претставници на специјализирани медиуми за активен туризам денеска ќе го посетат манастирскиот комплекс Трескавец.

Вчера тие беа во потпелистерското село Дихово. Посетите се дел од турата низ регионот ,,Недела на авантури “.

Според она што го имаат посетено и  досега пренесено  забележително е  одушевеност од природните,духовните и културните  потенцијали на Македонија.

Како и од богатата традиција и гостопримливоста на жителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести