Македонија,Крими хроника

Страотна сообраќајка: Згасна уште еден млад живот

Страотна сообраќајка: Згасна уште еден млад живот

Дваесет и тригодишно момче загина во страотна сообраќајка која се случила утрово во близина на патот Демир Хисар – Битола, во близина на селото Лопатица.

Возилото марка „голф 3“ на Валентин С. (23) било пронајдено превртено покрај патот.