вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Страотна сообраќајка кај Ќафасан: Две жртви и повеќе повредени патници

soobrakajka

Поврзани вести

Две лица загинаа, четворица се во кома и 13 се полесно повредени во собраќајната несреќа што се случи на патниот правец Прењас-граничен премин Ќафасан, пренесува „Република“.

Комби возилото кое превезувало албански државјанки во Струга, најпрво се удрило во електричен столб, по што завршило во канал. Повредените биле пренесени во болницата во Ливбражд по што четворицата тешко повредени се префрлени во Тирана. Загинатите патнички се на возраст од 25 и 65 години.

Во комби возилото биле 25 патнички, кои во Струга планирале да останат неколку дена за да го одбележат осми март.

Според првичните сознанија возачот избегнал директен судар со друго возило но, ја изгубил контролата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести