четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Страотно убиство: Бугарин ја заклал партнерката, па сакал да се самоубие

ubistvo500

Последни вести

Жестоко убиство вчеравечер го потресе селото Виево во близина на Смолјан. Педесетгодишниот Маријан ја заклал својата партнерка четириесет и петгодишната Соња Димитрова. Тој неколу пати ја пробол со нож по што и го го отсекол вратот.

Како што пренесува Блиц.бг откако видел дека Соња е мртва, Маријан започнал да бега, по што решил сам да си пресуди. Прво го искористил ножот со кој ја убил девојката, но откако не успеал, се обидел да се обеси со врвките од обувките, но и тој обид завршил неуспешно.

Во меѓувреме бил пронајден од полицијата и уапсен. Селото Виево е шокирано од овој немил настан. Мештаните велат дека Маријан и Соња често се расправале.

-Често се расправаа, минатата година Марјан ја избоде со нож, но таа преживеа. Овојпат успеа во намерата, изјавила нивна соседка за Блиц.бг.

Неофицијално, Маријан бил многу пијан за време на злосторството, па дури отпосле сфатил што направил.

Полицијата го истражува убиството.

Најчитани вести