Балкан

Страшна несреќа: Воз налета на машина за асфалтирање

Страшна несреќа: Воз налета на машина за асфалтирање

Околу 15.30 часот во близина на Нашице во Хрватска се случи страшна сообраќајна несреќа. Воз удри во машина за асфалтирање патишта.

voz_hrv_1

Засега не се познати причините поради кои дошло до несреќата, а локалниот портал Nasice.com неофицијално соопштуува дека во несреќата загинале две лица.

voz_hrv_4

Од полиција засега потврдуваат дека во несреќата починал еден работник на машината во налетот а возот, а другиот е тешко повреден. Во меѓувреме уште еден работник им подлегнал на повредите.

voz_hrv_3

Во моментов увидот на местото на несреќата е во тек, а пругата е затворена се до завршувањето на увидот.