понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Страшна сообраќајка кон Скопје: Момче почина, петмина повредени

pppolicijaaa

Поврзани вести

На магистралниот пат Ниш-Скопје, околу два часот по полноќ се случила страотна сообраќајка во која младо момче за жал го загубило животот.

Според податоците на српскиот Курир, 21-годишниот З.Ш. веднаш им подлегнал на повредите, додека пет лица се повредени и итно пренесени во болница.

До несреќата дошло кога се судриле Фиат пунто и Форд Мондео со германски регистарски ознаки. Еден од тешко повредените бил итно опериран во болницата во Врање.

Исто така, едно од повредените момчиња е во животна опасност.

Полицијата ги утврдува причините за несреќата во која згасна млад живот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести