сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Страшна сообраќајка на Партизанска: „Ауди“ удри во група малолетници

Очевидци за Република тврдат дека во сообраќајката се повредени три девојчиња и едно момче, но за сега не се знае нивната здравствена состојба.

policiska-lenta

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Партизански одреди“ спроти хотелот Карпош. Според за сега неофицијални информации, автомобил марка ауди излетал од булеварот и удри директно во група малолетници кои во моментот биле во близина на автобуската постојка, пренесува Република.

Очевидци за Република тврдат дека во сообраќајката се повредени три девојчиња и едно момче, но за сега не се знае нивната здравствена состојба.

Неофицијално, зад воланот исто така бил малолетник.Повеќе информации очекуваме  утре изутрина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести