среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Страшна сообраќајка на булевар Србија

При тешката сообраќајка двете возила, голф и опел корса, поради изгубената контрола врз воланот, неконтролирано влетале во огромна градежна дупка, која поради гражните зафати што се одвиваат во близина не е покриена.

Страшна сообраќајка на булевар Србија

Страшна сообраќајка на булевар Србија

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случи вечерва на булеварот Србија во Скопје,  во близина на бензинската пумпа на „Макоил“, објави Репортер.мк.

При тешката сообраќајка двете возила, голф и опел корса, поради изгубената контрола врз воланот, неконтролирано влетале во огромна градежна дупка, која поради гражните зафати што се одвиваат во близина не е покриена.

Засега нема официјални податоци за настрадани во тешката сообраќајка, но според очевидци, имало неколку повредени.

repo

repo-1

ФОТО: Репортер.мк

Најчитани вести